fbpx
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Płock Poznań Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Depilacja laserowa bikini męskiego - co musisz wiedzieć?

Depilacja laserowa bikini męskiego - co musisz wiedzieć?

Od wielu lat gładka skóra jest obiektem pożądania nie tylko kobiet, ale również mężczyzn.  Nadmierne owłosienie często dla wielu stanowi poważny problem ze względu na  wrastające włoski czy liczne stany zapalne i podrażnienia po tradycyjnej depilacji  maszynką. Z tego względu coraz więcej mężczyzn korzysta z zabiegów depilacji laserowej  prowadzącej do trwałego usunięcia owłosienia w celu lepszej higieny miejsc intymnych  oraz większego komfortu. 

spis treści

  Jak wygląda depilacja męskiego bikini krok po kroku? 

  Depilację laserową bikini męskiego można wykonać na wiele sposobów w zależności od  oczekiwań klienta, co do depilowanego obszaru. W celu uzyskania trwałych efektów  należy wykonać serię około 8 zabiegów w odstępach co 8-12 tygodni. 

  Przebieg zabiegu: 

  1. Do zabiegu należy się przygotować i zgolić obszar depilowany na gładko w ten sam dzień lub przeddzień zabiegu oraz nie smarować skóry balsamami.  
  2. Przed przystąpieniem do depilacji laserowej znieczulamy skórę za pomocą kompresów  lodowych i przystępujemy do zabiegu.
  3. Zabieg rozpoczynamy od zaznaczenia depilowanego obszaru za pomocą kredki lub  flamastra w celu bardzo dokładnego wykonania zabiegu.  
  4. Dobieramy parametry lasera indywidualnie do każdego klienta w zależności od karnacji i  rodzaju owłosienia. 
  5. Po skończonej depilacji smarujemy skórę żelem łagodzącym, lub alantanem.  

  Ważne!  

  Skóra w obszarze depilowanym po zakończeniu depilacji może być podrażniona, może  wystąpić pieczenie oraz opuchlizna okołomieszkowa, jest to jednak efekt tymczasowy i  znika po ok. 2 dniach od zabiegu. Mężczyźni często odwlekają taki zabieg z tego względu, że wizja depilacji obszaru  intymnego przez kosmetologa wydaje im się krępująca. Należy jednak pamiętać, że jest  się pod opieką specjalisty, wykonującego taki rodzaj zabiegów zawodowo, a dodatkowo do  dyspozycji panów jest jednorazowa bielizna zabiegowa.  

  Czy depilacja męskiego bikini ma wpływ na płodność?

  Laser diodowy, którym wykonuje się depilację ma działanie powierzchowne. Nie przerywa  ciągłości skóry oraz nie wprowadza stanu zapalnego, działa wybiórczo na melaninę zawartą we włosach w celu ich likwidacji. Podczas zabiegu może dojść do nieznacznego  podgrzania tkanki co w przypadku głębiej położonych struktur nie ma wpływu na męskie  narządy płciowe i jest w pełni bezpieczne. W przypadku jąder sytuacja jest bardziej  skomplikowana ponieważ są one położone bardzo płytko pod skórą. Nie wskazane jest  podgrzewanie jąder, ponieważ może to prowadzić do chwilowego obniżenia ilości  plemników. Skóra na jądrach często ma dużo ciemniejszy kolor od reszty ciała co również może stanowić przeszkodę do wykonania zabiegu. Nie istnieją badania potwierdzające  negatywny wpływ depilacji laserowej jąder na płodność, jednak ze względów  bezpieczeństwa podczas zabiegu są one omijane.  

  Czy depilacja bikini męskiego jest bolesna? 

  Depilacja laserowa nie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i może sprawiać dyskomfort, jednak odczucia są bardzo subiektywne i zależne od klienta. W celu  zapewnienia jak największego komfortu podczas zabiegu stosowane są kompresy lodowe,  które znieczulają skórę, a w niektórych przypadkach można również zastosować znieczulenie okluzyjne w kremie przed przystąpieniem do zabiegu.  

  Depilacja męskiego bikini - cena

  Depilacja bikini męskiego obejmuje również pachwiny oraz szparę międzypośladkową i  stanowi jeden obszar zabiegowy w cenie 249 zł.

  Autorka:

   Paulina Czubała - Kosmetolog

  Laser Delux Bielsko Biała

  Bibliografia:

  1. Załęska, I., & Atta-Motte, M. (2016). Assessment of diode laser hair removal effectiveness in pubic areas in patients with phototype 1 to 6, according to Fitzpatrick scale, including ethnical origins.
  2. Atta-Motte, M., & Załęska, I. (2016). ocena skuteczności lasera diodowego w terapii usuwania owłosienia–studium przypadku.
  3. Bernstein, E. F. (2005). Hair growth induced by diode laser treatment. Dermatologic surgery31(5), 584-586.
  4. Wanner, M. (2005). Laser hair removal. Dermatologic therapy18(3), 209-216.
  5 1 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  4 komentarzy
  Oldest
  Newest Most Voted
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Mateusz
  Mateusz
  3 miesięcy temu

  Bardzo ciekawe informacje! Teraz już wszystko wiem i z pewnością zapiszę się na zabieg 🙂

  Borys
  Borys
  3 miesięcy temu

  Ciekawy artykuł , więcej mi wyjaśnił . Podjęcie decyzji staje się łatwiejsze

  Ola
  Ola
  3 miesięcy temu

  Pokazałam artykuł mężowi i dzięki temu nareszcie przekonał się do zabiegu depilacji bikini! 😍 dziękujemy

  Ola
  Ola
  2 miesięcy temu

  Cieszę się, że mężczyźni mają możliwość zadbania o siebie tak samo jak my kobiety. Takie artykuły świetnie przydają się, aby móc zaczerpnąć wiedzy jeszcze przed zabiegiem !! 🙂