(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Depilacja laserowa a tatuaż - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');

-20% od 2000 zł | -30% od 3000 zł | *nie łączy się z pakietami i innymi promocjami 00:00:00:00

Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Depilacja laserowa a tatuaż

Depilacja laserowa a tatuaż

depilacja laserowa

Zdobienie ciała poprzez liczne tatuaże to w ostatnich latach bardzo modne zjawisko. Tatuują się osoby w różnym wieku i płci.

Często  mówi się, że tatuaż jest wyrażaniem siebie poprzez osobiste ilustracje, znaki, liczby czy sentencje. Zdarza się, że zaczynamy się tatuować już w bardzo młodym wieku a dopiero później zastanawiamy się nad tym, co zrobić z tatuażem skoro chcemy zdecydować się na depilację z wykorzystaniem lasera.

W naszych salonach Laser Delux, coraz częściej spotykamy się z sytuacją kiedy nasi klienci chcą wykonać depilację ciała laserem.  Zastanawiają się, w jaki sposób to zrobić i czy jest to w ogóle możliwe. Jak będzie wyglądał taki tatuaż po naświetlaniu laserem skoro pod skórą znajduje się barwnik?

Laserowe usuwanie włosów a tatuaż – to połączenie, które wymaga szczególnej uwagi. W artykule wyjaśniamy, czy tatuaż jest przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej i jak się przygotować do takiego zabiegu.

spis treści

Depilacja laserowa a tatuaż - czy to bezpieczne połączenie?

Depilacja laserowa a tatuaż – czy to możliwe bez ryzyka? Odpowiedź brzmi: tak, ale pod pewnymi warunkami. Przeciwwskazaniem do depilacji jest bezpośrednie naświetlanie tatuażu. Dlatego, jeśli masz tatuaż w miejscu, w których chcesz pozbyć się owłosienia, ważne jest, aby zabezpieczyć tatuaż przed wiązką lasera. W tym celu stosuje się specjalne nakładki ochronne, tworzące na skórze filtr.

Inną kwestią wpływającą na bezpieczeństwo jest doświadczenie kosmetologa. Depilacja laserowa a tatuaż - nie jest to idealna sytuacja, ale profesjonalista będzie wiedział, jak postępować, aby osiągnąć zamierzony efekt depilacji bez ryzyka uszkodzenia barwnika pod skórą. Dobierze optymalne parametry urządzania o określonej długości światła lasera, abyś mógł cieszyć się gładką skórą bez podrażnień.

Depilacja laserowa w miejscu tatuażu jest  możliwa, ale wymaga indywidualnego podejścia, odpowiedniego przygotowania i doświadczenia osoby wykonującej zabieg.

Oddziaływanie lasera do depilacji na tatuaż

Depilacja laserowa a tatuaż -  dlaczego nie idą razem w parze? Laser używany do depilacji działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, co oznacza, że światło lasera przenosi energię, która dociera do wnętrza włosa i jest przekształcana w ciepło. W ten sposób uszkadza mieszki włosowe, dzięki czemu możemy osiągnąć oczekiwany efekt estetyczny i trwałą redukcję włosków.

W przypadku kiedy będziemy działać na wytatuowaną skórę laserem do depilacji możemy doprowadzić do podrażnień skóry. W ten sposób zwiększa się ryzyko kolejnych powikłań, jakie niesie za sobą depilacja laserowa a tatuaż - strupki, które odpadają raze z barwnikiem, blizny, stany zapalne, a nawet trwałe odbarwienie skóry.

Depilacja Laserowa

Sprawdź

Kiedy tatuaż jest przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?

Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest obecność tatuażu bezpośrednio w miejscu, gdzie planujemy wykonać zabieg. Dlaczego? Ponieważ energia wiązki emitowanej przez laser jest absorbowana przez ciemny barwnik – zarówno ten w włosach, jak i w barwniku tatuażu. Stwarza to ryzyko rozjaśnienia lub przebarwienia malunku na skórze, a w najgorszym przypadku całkowite uszkodzenie tatuażu.

Warto jednak pamiętać, że tatuaż w obszarze zabiegowym nie jest jedynym przeciwwskazaniem do zabiegu. Usuwanie owłosienia metodą laserową nie będzie możliwe w przypadku:

  1. medycznych przeciwwskazań
  2. opalenizny
  3. infekcji skórnych
  4. ciąży i karmienia piersią
  5. przyjmowania leków i preparatów ziołowych

Jeśli więc zdecydujesz się na depilację laserową a tatuaż uważasz za jedyną przeszkodę, miej świadomość, że istnieją znacznie poważniejsze przeciwwskazania, które musisz wziąć pod uwagę.

Depilacja laserowa a tatuaż - skutki uboczne i możliwe powikłania

Decydując się na depilację laserową, ważne jest, aby być świadomym potencjalnych skutków ubocznych, szczególnie gdy w grę wchodzi depilacja w miejscu tatuażu Chociaż tatuaż nie jest przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jako takiej, istnieją pewne ryzyka, które należy wziąć pod uwagę.

Najpoważniejszym ryzykiem powikłań są poparzenia. Skóra, która została poddana działaniu lasera, może stać się bardzo wrażliwa i podatna na wszelkiego rodzaju infekcje. W przypadku, gdy tatuaż znajduje się w obszarze depilacji, laser może s odbarwić tatuaż oraz doprowadzić poważnych uszkodzeń skóry. Na takie powikłania nie są narażeni wyłącznie posiadacze tatuaży, ale i osoby, które decydują się poddać zabiegowi depilacji pomimo przeciwwskazań.

Chociaż depilacja laserowa bikini i innych części ciała jest powszechnie uważana za bezpieczną, opalona skóra lub skóra, na której znajduje się tatuaż, jest narażona na większe ryzyko powikłań. Energia wiązki emitowanej podczas zabiegu trwałej redukcji owłosienia jest absorbowana przez ciemny pigment, co może prowadzić do niepożądanych reakcji skóry.

Tatuaż a depilacja laserowa i inne zabiegi laserem

Podczas depilacji laserowej światło urządzenia jest pochłaniane przez barwnik znajdujący się we włosach, czyli melaninę. Najwięcej tej melaniny znajduje się w cebulce włosa, laser uszkadza cebulkę i mieszki włosowe dzięki czemu włosy przestają odrastać.

Analogicznie do barwnika z włosów reaguje pigmenty, który znajduje się w tatuażach. Laser pochłonie barwnik a on może powoli zniknąć ze skóry lub zwyczajnie zacznie się odbarwiać. Nie możesz mylić działania lasera do depilacji z laserowym usuwaniem tatuaży.  W tym drugim przypadku używany jest inny rodzaj lasera i jego parametry są idealnie dopasowane do precyzyjnego usuwania różnego rodzaju tatuaży.

Depilacja laserowa a tatuaż

Można wykonywać zabiegi depilacji laserowej u osoby posiadającej tatuaż. W takim przypadku tatuaż jest zaklejony np. plastrem lub obrysowany białą kredą, która spowoduje odbicie światła lasera.  Dzięki takim rozwiązaniom depiluje się okolice poza tatuażem a sam tatuaż jest skutecznie ominięty.  Problem pojawia się wtedy, kiedy np. ktoś ma wytatuowane całe plecy, a chciałby poddać się zabiegowi depilacji światłem i  usunąć znajdujące się tam włosy . Niestety w tym przypadku nie będzie to możliwe.

Najlepiej, jak na zabiegi depilacji laserowej zdecydujemy się wcześniej niż planujemy wykonanie obszernytch tatuaży na ciele. W ten sposób możemy najpierw pozbyć się niechcianego owłosienia a po czasie na gładką, wydepilowaną już skórę wykonać tatuaż.

Depilacja laserowa a tatuaż - można czy nie można? Zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa i stosując się do zaleceń specjalisty, możesz bezpiecznie poddać się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia. Wytatuowany obszar skóry zostanie wówczas pominięty i zabezpieczony tak, żeby nie uszkodzić Twojego arcydzieła na skórze.

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday