fbpx
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Płock Poznań Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Depilacja laserowa a pieprzyki

Depilacja laserowa a pieprzyki

Czy jesteś zainteresowana depilacją laserową ale na Twojej skórze widać pieprzyki, znamiona lub plamy barwnikowe? Obawiasz się, że może Cię to wykluczyć z depilacji wykonanej laserem? Jeżeli  Twoja odpowiedź  na te pytania brzmi "tak", to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca! Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. 

spis treści

  Czy mogę wykonać depilację laserową mając pieprzyki? 

  Zmiany barwnikowe, czyli popularne “pieprzyki” w zasadzie nie są przeciwwskazaniem do depilacji laserowej. Musimy jednak na nie szczególnie uważać! Co to znaczy? Zawsze przed wykonaniem 1 zabiegu depilacji laserowej zapraszamy klientów na bezpłatną konsultację. Podczas takiego spotkania dokładnie omawiamy przeciwwskazania do jego wykonania, oraz opowiadamy o tym, jak należy przygotować się do zabiegu. Staramy się także szczegółowo opisać na czym polega depilacja laserem oraz, jak skóra może się zachować zaraz po zakończonej wizycie. 

  Ważna informacja: Kosmetolog w trakcie dermokonsultacji dokładnie ogląda włosy oraz skórę. W momencie gdy zauważy na niej pieprzyki, to precyzyjnie  się im przyjrzy oraz oceni czy zabieg może zostać wykonany. W momencie kiedy będzie miał wątpliwości skieruje Cię do dermatologa, który dokładnie przeanalizuje Twoje zmiany pod dermatoskopem. 

  Na konsultacji wykonujemy również próbę laserową, dzięki czemu obserwujemy reakcję skóry na laser. Dodatkowo klient może wyobrazić sobie jakie odczucia będą mu towarzyszyły podczas depilacji laserem.  

  Depilacja laserowa a pieprzyk - o czym muszę pamiętać? 

  Jeżeli na swoim ciele zauważasz bardzo dużo pieprzyków to warto od razu udać się na konsultację do lekarza dermatologa, który podejmie ostateczną decyzję, czy w przypadku Twoich pieprzyków depilacja laserem jest możliwa. 

  Jak wygląda zabieg na skórze z pieprzykami?

   Kosmetolog ogląda obszar zabiegowy i wszystkie zmiany barwnikowe, odpowiednio pokrywa je białą kredką - co zabezpiecza nam takie miejsce przed światłem lasera. Jeżeli zmiana jest większa lub wystająca, to kosmetolog zwykle omija takie miejsce, żeby go nie podrażnić. 

  Włosy na pieprzyku - co z nim zrobić?

  Z niektórych pieprzyków lubią wyrastać grubsze i ciemniejsze włosy od innych. Tych włosów nie możemy usunąć laserowo. Odradzamy również wyrywanie ich pęsetką. Starajmy się tych miejsc nie drażnić, czy to przez światło czy przez czynniki mechaniczne. Najlepszą i najbezpieczniejszą opcją będzie ostrożne podcinanie włosów nożyczkami.

  Jeżeli posiadanie takiego pieprzyka, z którego wystaje włos jest dla Ciebie bardzo niekomfortowe skontaktuj się z lekarzem. Być może zdecyduje się na chirurgiczne usunięcie takiego pieprzyka. 

   

  Karolina Kwiatkowska  - Kosmetolog

  Salon Laser Delux Bielsko - Biała

   

  Bibliografia: 

  Stefania Jabłońska, Sławomir Majewski, PZWL, Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową 

  https://lumenis.com/aesthetics/products/lightsheer-duet

  0 0 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  4 komentarzy
  Oldest
  Newest Most Voted
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Karolina
  Karolina
  7 dni temu

  I wszytko jasne

  Agnieszka
  Agnieszka
  4 dni temu

  Super! Myślałam już, że moje liczne znamiona wykluczają mnie z możliwości depilacji laserowej… dobrze wiedzieć, że jednak nie.

  Dominika
  Dominika
  2 dni temu

  Właśnie na moim ciele jest kilka znamion, ale panie kosmetolog skutecznie zamalowują pieprzyki i wszystko jest w jak najlepszym porządku ! Polecam 🙂

  Asia
  Asia
  1 dzień temu

  Panie kosmetolog w Laser Delux wykonują zabiegi bardzo dokładnie i zawsze skrupulatnie zabezpieczają znamiona, dlatego oddaje się w ich ręce z zaufaniem 😉