(function() { var script = document.createElement('script'); script.src = 'https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/babel-polyfill/6.26.0/polyfill.min.js'; script.async = true; document.head.appendChild(script); }()) var __cp = { "id": "N_Z-izFEexO7tCYiYWKJz8Sb0ulmB2cvLkxr0fFOf_w", "version": "1.1" }; (function(window, document) { var cp = document.createElement('script'); cp.type = 'text/javascript'; cp.async = true; cp.src = "++cdn-widget.callpage.io+build+js+callpage.js".replace(/[+]/g, '/').replace(/[=]/g, '.'); var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(cp, s); if (window.callpage) { alert('You could have only 1 CallPage code on your website!'); } else { window.callpage = function(method) { if (method == '__getQueue') { return this.methods; } else if (method) { if (typeof window.callpage.execute === 'function') { return window.callpage.execute.apply(this, arguments); } else { (this.methods = this.methods || []).push({ arguments: arguments }); } } }; window.callpage.__cp = __cp; window.callpage('api.button.autoshow'); } })(window, document); window.__lc = window.__lc || {}; window.__lc.license = 4442131; ;(function(n,t,c){function i(n){return e._h?e._h.apply(null,n):e._q.push(n)}var e={_q:[],_h:null,_v:"2.0",on:function(){i(["on",c.call(arguments)])},once:function(){i(["once",c.call(arguments)])},off:function(){i(["off",c.call(arguments)])},get:function(){if(!e._h)throw new Error("[LiveChatWidget] You can't use getters before load.");return i(["get",c.call(arguments)])},call:function(){i(["call",c.call(arguments)])},init:function(){var n=t.createElement("script");n.async=!0,n.type="text/javascript",n.src="https://cdn.livechatinc.com/tracking.js",t.head.appendChild(n)}};!n.__lc.asyncInit&&e.init(),n.LiveChatWidget=n.LiveChatWidget||e}(window,document,[].slice)) Depilacja laserowa a cukrzyca: poradnik dla cukrzyków - Laser DeLux® ! function(w, d, t) { w.TiktokAnalyticsObject = t; var ttq = w[t] = w[t] || []; ttq.methods = ["page", "track", "identify", "instances", "debug", "on", "off", "once", "ready", "alias", "group", "enableCookie", "disableCookie"], ttq.setAndDefer = function(t, e) { t[e] = function() { t.push([e].concat(Array.prototype.slice.call(arguments, 0))) } }; for (var i = 0; i < ttq.methods.length; i++) ttq.setAndDefer(ttq, ttq.methods[i]); ttq.instance = function(t) { for (var e = ttq._i[t] || [], n = 0; n < ttq.methods.length; n++) ttq.setAndDefer(e, ttq.methods[n]); return e }, ttq.load = function(e, n) { var i = "https://analytics.tiktok.com/i18n/pixel/events.js"; ttq._i = ttq._i || {}, ttq._i[e] = [], ttq._i[e]._u = i, ttq._t = ttq._t || {}, ttq._t[e] = +new Date, ttq._o = ttq._o || {}, ttq._o[e] = n || {}; var o = document.createElement("script"); o.type = "text/javascript", o.async = !0, o.src = i + "?sdkid=" + e + "&lib=" + t; var a = document.getElementsByTagName("script")[0]; a.parentNode.insertBefore(o, a) }; ttq.load('C61P4F3VJ586PA3ACUC0'); ttq.page(); }(window, document, 'ttq');
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Depilacja laserowa a cukrzyca: poradnik dla cukrzyków

Depilacja laserowa a cukrzyca: poradnik dla cukrzyków

Obecnie problem cukrzycy jest bardzo powszechny: z tą chorobą metaboliczną boryka się wiele osób, a wiek i płeć nie mają w tym przypadku znaczenia. Warto mieć na uwadze, że cukrzyca wpływa na cały organizm i, mimo że da się z nią żyć, często utrudnia codzienne funkcjonowanie. Problematyczne może być także przeprowadzanie różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych i kosmetologicznych.



spis treści

Trudność w przypadku cukrzycy może sprawiać np. depilacja laserowa, czyli nowoczesna i bardzo skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Niestety, nie zawsze jej wykonanie jest możliwe. Więcej o zależności pomiędzy depilacją laserową a cukrzycą przeczytasz poniżej. Sprawdź także, jakie są przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej.

Cukrzyca a depilacja laserowa: co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Depilacja laserowa przy cukrzycy nie jest zabroniona: cukrzyca nie jest bezpośrednim przeciwwskazaniem do zabiegu jednak tylko wówczas, gdy pacjent ma prawidłowy poziom glikemii. Niewyrównany poziom cukru uniemożliwia usunięcie zbędnego owłosienia za pomocą lasera. Co jeszcze warto wiedzieć przed zabiegiem? Mimo że jest możliwa jest bezbolesna depilacja laserowa, w przypadku cukrzycy typu 2 może powodować dodatkowe podrażnienia. Choroba może wpłynąć na proces gojenia się skóry i zwiększać wrażliwość skóry na ból. Co więcej, mogą pojawić się nieprzyjemne powikłania, jak chociażby infekcje skórne.

Depilacja laserowa przy cukrzycy: dokładny wywiad przed rozpoczęciem zabiegu

Depilacja laserowa dla osób z cukrzycą zawsze jest poprzedzona dokładnym wywiadem. W trakcie konsultacji z kosmetologiem nie należy zatajać żadnych informacji na temat swojego stanu zdrowia. Także jeśli podejrzewasz, że możesz chorować na niezdiagnozowaną cukrzycę typu 2. W jaki sposób jeszcze lepiej przygotować się do rozmowy kwalifikującej do zabiegu? Bardzo ważne jest regularne monitorowanie poziomu cukru przed zabiegiem i bezpośrednio po nim. Pozwoli to uniknąć ewentualnych powikłań.

Należy pamiętać, że kosmetolog nie bierze odpowiedzialności za powikłania, które wynikają z niewiedzy, tj. zatajenia istotnych informacji o stanie zdrowia.

Depilacja Laserowa

Sprawdź

Czy depilacja laserowa jest odpowiednia dla każdego diabetyka? Klucz to indywidualne podejście

Depilacja laserowa jest bezpieczna dla diabetyków tylko w konkretnych przypadkach, tj. w sytuacji ustabilizowania poziomu cukru. Dobrze prowadzona cukrzyca pozwala na przeprowadzenie zabiegu i zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań. Mimo zaawansowanych metod usuwania zbędnego owłosienia, jak np. depilacja laserem diodowym, osoby z cukrzycą mogą doświadczyć uwrażliwienia skóry na promieniowanie słoneczne i/lub odczuwać zmniejszony próg bólu tkanek, które zostały poddane działaniu lasera. Mogą także pojawić się rumienie, wysypki, a w skrajnych przypadkach zakażenie skóry. Głównie dlatego nie należy ukrywać stanu swojego zdrowia: kosmetologa należy poinformować także o fakcie przyjmowania ewentualnych leków.

Cukrzyca a depilacja: jak unikać ryzyka powikłań?

Depilacja laserowa pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia i dodatkowo wygładza skórę. Niestety, osoby z cukrzycą są bardziej narażone na powikłania po zabiegu niż osoby zdrowe. Jak uniknąć ewentualnych nieprzyjemności? Przede wszystkim podejmij leczenie i zadbaj o stabilizację poziomu cukru. Nie ukrywaj żadnych informacji, które dotyczą aktualnego stanu zdrowia i powiedz kosmetologowi o wszystkich lekach, które przyjmujesz (stale lub czasowo). Dodatkowo unikaj ekspozycji skóry na słońce (przed i po zabiegu). Korzystaj także z usług profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej. W tym artykule piszemy, co wyróżnia profesjonalną depilację dla cukrzyków i nie tylko.

Dlaczego cukrzyca jest przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?

Cukrzyca to choroba, która może powodować wiele problemów. Cukrzyca może okazać się być problemem w przypadku depilacji laserowej. Dlaczego? Osoby chore na cukrzycę mają większe predyspozycje do uwrażliwienia skóry na promienie UV, a także mogą mieć mniejszy próg bólu. Osoby chore na cukrzycę powinny ustabilizować poziom cukru przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej.

Dlaczego cukrzyca jest przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?

Przygotowanie do depilacji: rola stabilizacji poziomu cukru we krwi

Depilacja laserowa a cukrzyca to temat, który jest w ostatnim czasie dość szeroko dyskutowany. Nic dziwnego: zabieg usuwania zbędnego owłosienia metodą laserową jest bardzo skuteczny. Już wiesz, że cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem dla depilacji laserowej. Jaka jest zależność między depilacją laserową i poziomem cukru? Otóż, aby zabieg był bezpieczny, poziom cukru musi być ustabilizowany. Podobnie jest w przypadku zaburzeń hormonalnych, gdzie gospodarka hormonalna także musi być uregulowana. Wizytę w gabinecie kosmetologicznym warto poprzedzić (lub uzupełnić) wizytą u diabetologa. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu, ryzyko ewentualnych powikłań jest raczej znikome.

Depilacja laserowa nóg

Zabiegi depilacji laserowej a insulina i metformina: co warto omówić przed zabiegiem?

Poinformowanie kosmetologa o wszystkich przyjmowanych lekach jest bardzo ważne: przykładowo metformina i depilacja laserowa pozostają ze sobą w ścisłym związku. Co to oznacza w praktyce? Metformina (lek bardzo często stosowany w leczeniu cukrzycy) pomaga obniżyć poziom glukozy w organizmie, ale może także negatywnie wpływać na jej metabolizm. To z kolei wyraźnie zwiększa ryzyko oparzeń skóry w trakcie zabiegu depilacji laserowej. Warto wiedzieć, że jeśli lekarz wyrazi zgodę na czasowe przerwanie przyjmowania leku, zabieg laserowego usunięcie zbędnego owłosienia może zostać przeprowadzony.

Depilacja laserowa a insulina: co w przypadku cukrzycy insulinozależnej? Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana - insuliny nie wolno odstawić (nawet okazjonalnie), a ona sama jest przeciwwskazaniem dla depilacji laserowej.

W pozostałych przypadkach można zaplanować depilację laserową, korzystając z oferty elastycznych pakietów depilacji laserowej.

Odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu depilacji: wskazówki dla pacjentów z cukrzycą

Zabieg depilacji laserowej u osób z cukrzycą wiąże się z koniecznością szczególnego wsparcia skóry. Przede wszystkim należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne. Mogą one spowodować poparzenia, dodatkowo podrażnić skórę lub stać się przyczyną nieestetycznych przebarwień. Bezpośrednio po zabiegu warto korzystać z preparatów z alantoiną lub pantenolem (wykazują działanie łagodzące) i unikać mycia skóry mydłem. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się środki myjące na bazie olejów roślinnych.

Przeczytaj więcej o depilacji laserowej w naszych poradnikach:

Proponowane zabiegi:

0 0 Ilość ocen
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
× Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday