fbpx
Łódź Białystok Bielsko-Biała Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gdynia Kalisz Katowice Kielce Kraków Lublin Opole Płock Poznań Szczecin Toruń Warszawa, Egejska Warszawa, Hanki Czaki Warszawa, Widok Wrocław
Laser DeLux / Blog / Depilacja francuska, brazylijska i hollywoodzka

Depilacja francuska, brazylijska i hollywoodzka

Każda kobieta pragnie mieć idealnie gładką skórę zwłaszcza jeżeli chodzi o okolice intymne. Szukamy różnych metod i sposobów na to, żeby czuć się komfortowo na co dzień i nie martwić się o wrastające włoski czy zaczerwienioną skórę, które wyglądają bardzo nieestetycznie. 

spis treści

  Depilacja okolic bikini już dawno przestała być tematem tabu. Coraz więcej pań (i panów) decyduje się wykonać zabieg depilacji intymnej w salonie kosmetycznym, a jeszcze więcej wykonuje go samodzielnie. Przyjrzyjmy się zatem różnym rodzajom depilacji i poznajmy najważniejsze różnice między nimi.

  W zależności od tego jak głęboka ma być depilacja (czy chcemy pozbyć się wszystkich włosków, czy tylko części) możemy wyróżnić trzy rodzaje depilacji. 

  • Depilację francuską
  • Depilację brazylijską
  • Depilację hollywoodzką

  Niektóre kobiety czują się komfortowo, kiedy usuną owłosienie z linii majtek, inne decydują się na depilację wzgórka łonowego oraz warg sromowych i pośladków. Depilacji intymnej możemy poddać się w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie do wyboru będziemy mieć rozmaite metody – wosk, pastę cukrową oraz laser. W niniejszym artykule przybliżymy najpopularniejsze metody depilacji.

  Depilacja Laserowa | Bezbolesne zabiegi depilacji

  Sprawdź

  Depilacja francuska – naturalny wygląd!

  Depilacja intymna francuska to metoda dla kobiet, które cenią sobie naturalny lecz estetyczny wygląd. Jest to najpłytsza forma depilacji. Włoski usuwane są z boków wzgórka łonowego i pachwin. Depilacja nie obejmuje pośladków, okolic między nimi, ani warg sromowych.

  Jak wygląda finalny efekt?

  Owłosienie na wzgórku łonowym zostaje uformowane na kształt trójkąta lub prostokąta. Ta metoda pozwala na uzyskanie estetycznego wyglądu w bieliźnie lub bikini. Włoski nie wystają poza linię bielizny.

  Depilacja brazylijska - najczęściej wybierana przez Kobiety!

  Depilacja brazylijska to coraz popularniejsza metoda usuwania owłosienia z okolic intymnych. Jest znacznie głębsza niż depilacja francuska.

  Co obejmuje depilacja brazylijska?
  Podczas zabiegu włoski zostają usunięte z okolic bikini, pachwinwarg sromowych (głębokość zależy od preferencji klientki) oraz z okolic pośladków i pomiędzy nimi. Włosy znajdujące się po środku wzgórka łonowego (nad łechtaczką) zostają przystrzyżone w cienki pasek lub inny wybrany przez klientkę kształt. Zwłaszcza w salonach depilacji laserowej można zaobserwować, że właśnie na ten rodzaj depilacji najczęściej się decydują.

  Depilacja brazylijska w salonie kosmetycznym, z jakich metod możesz skorzystać? 

  Wiele osób, chcąc pozbyć się owłosienia na dłużej, decyduje się na profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym. Do najczęściej wybieranych metod należ: wosk, pasta cukrowa, laser. Dowiedz się czym się charakteryzuje każda z tych metod. 

  1. Depilacja brazylijska woskiem, podczas której włoski usuwane są wraz z cebulkami. Wiele kobiet zastanawia się jak bardzo boli ten rodzaj depilacji. Odczucia uzależnione są od indywidualnego progu bólu. Z pewnością jednak decydując się na depilację woskiem, warto wybrać renomowany salon – będzie to gwarancją szybkiego i komfortowego zabiegu.

  2. Znacznie mniej bolesna może okazać się brazylijska depilacja pastą cukrową – nie przykleja się ona do skóry, a jedynie okleja włoski. Dzięki temu nieprzyjemne odczucia są zredukowane, nie powoduje też podrażnień. 

  3. Depilację brazylijską można wykonać też laserem. Jest to doskonała metoda, jeśli zależy nam na trwałym usunięciu owłosienia. Zabiegi wykonuje się w serii - jeden zabieg zajmuje około 30 minut. Jeśli boimy się nieprzyjemnych odczuć, możemy poprosić o znieczulenie – specjalną maść, którą smaruje się przed zabiegiem. Najlepszym urządzeniem do przeprowadzenia tego zabiegu jest laser diodowy Light Sheer Duet. Jego skuteczność sięga ponad 90%! 

  Depilacja hollywoodzka - gładka na 100%!

  Jest to najgłębsza forma depilacji. Owłosienie zostaje usunięte z pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych oraz okolic pośladków. Metoda daje poczucie największego komfortu i estetyki. Jaka, więc jest różnica między depilacją brazylijską a hollywoodzką? Rezultat!

  Depilacja hollywoodzka to usunięcie wszystkich włosków, efektem jest idealnie gładka strefa bikini. Tak, jak wcześniej omawiane warianty, ten też możemy wykonać w salonie kosmetycznym (najlepiej w profesjonalnym gabinecie kosmetyki laserowej) lub w domu. Wiele kobiet z powodu wstydu, decyduje się wykonywać głęboką depilację maszynką. Niestety ta metoda może powodować podrażnienia i skaleczenia, nie jest też precyzyjna. Polecaną przez nas alternatywą jest laserowa depilacja hollywoodzka, która jest gwarancją najwyższej dokładności i poczucia komfortu przez długi czas.

  Z pewnością wiele osób zastanawia się w jaki sposób przygotować się do intymnej depilacji w salonie. Przede wszystkim skóra powinna być czysta – można jedynie posmarować ją znieczulającą maścią. Bezpośrednio przed zabiegiem powinno się również zgolić włoski, które będą depilowane. Warto zapoznać się i zastosować do informacji przed zabiegiem które sugeruje profesjonalny gabinet.

   

  depilacja bikini

  4 2 votes
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  Oldest
  Newest Most Voted
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Hania
  Hania
  4 miesięcy temu

  Robiłam depilację wszystkimi tymi metodami i bezapelacyjnie wygrał laser. Gdybym wiedziała, że efekty są tak rewelacyjne na pewno bym zdecydowała się dużo wcześniej 😉

  Julia
  Julia
  2 miesięcy temu

  Depilacja bikini – to najlepsza moja inwestycja! Na zawsze zapomniałam o wrastających włoskach i podrażnieniu w tej okolicy.