Czy powinniśmy wykonywać zabiegi laserowe latem? Jeśli tak, to jakich zasad musimy się trzymać, żeby uchronić się przed działaniami niepożądanymi? Wakacje mobilizują nas do zmian, dlatego kiedy tylko pojawią się pierwsze promienie słońca szukamy dla siebie najlepszego sposobu na poprawienie wyglądu. Niestety, lato to nie zawsze odpowiedni moment na rozpoczęcie zabiegów w gabinecie kosmetycznym, zwłaszcza tych przy użyciu światła lasera.
Depilacja laserowa - tak, ale tylko określone partie ciała
Piękne, gładkie ciało latem. Każda z nas o nim marzy, ale czy na pewno możemy poddawać się depilacji laserowej w okresie letnim? Tak, jest to możliwe, ale musimy spełnić kilka warunków:
- Skóra w miejscu, które chcemy wydepilować laserowo nie może być opalona. To ważne ponieważ laser diodowy działa bezpośrednio na melaninę zawartą w barwniku włosa. Jeśli laser napotka melaninę wcześniej w opalonej skórze, to znaczna część jego światła zostanie pochłonięta przez barwnik naskórka, a nie włosa. To obniża skuteczność zabiegu i może doprowadzić do reakcji niepożądanych, powstawania blizn lub przebarwień.
- Pachy, uda, bikini - latem najlepiej jest depilować laserowo te okolice, które najłatwiej jest nam chronić przed słońcem. Zabieg depilacji laserowej wykonujemy minimum 4 tygodnie przed planowanym urlopem i najwcześniej 4 tygodnie po powrocie z wakacji. Warto stosować odpowiednie kremy z filtrami faktor SPF 50, jednak nie dają one 100% ochrony przed słońcem.
Fotoodmładzanie - najlepiej jesienią!
Fotoodmładzanie to zabieg, który skutecznie redukuje zmarszczki. Kobiety go kochają, ponieważ jest zdecydowanie małoinwazyjny. Fotoodmładzanie trwa krótko, a rekonwalescencja po zabiegu trwa zwykle od 3 do 5 dni, jest to uzależnione od mocy zabiegu. Fotoodmładzanie najlepiej wykonywać w okresie od jesieni do wiosny. Twarz jest bardzo podatna na słońce i wykonywanie ich w okresie letnim grozi poparzeniami, powstaniem blizn i przebarwień. W przypadku depilacji laserowej jesteśmy w stanie zasłonić te partie ciała, które poddajemy zabiegowi (bikini, pachy), ale w przypadku twarzy kosmetyki z wysokim filtrem nie wystarczą. Jeżeli koniecznie chcesz wykonać zabieg odmładzający na lato możesz skorzystać np. z mezoterapii igłowej, osocza bogatopłytkowego i karboksyterapii, które bez obaw można wykonywać przez cały rok!
Zabiegi laserowe latem - laserowe usuwanie rozstępów
Rozstępy na udach, ramionach, plecach, czy piersiach - szczególnie latem zwracamy na nie uwagę. Usuwanie ich przy pomocy laseroterapii stało się ostatnio bardzo popularne. Nic dziwnego - to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się rozstępów. Jednak czy te zabiegi laserowe możemy wykonywać latem? Przy laserowym usuwaniu rozstępów należy trzymać się tej samej zasady, co w przypadku laserowej depilacji - nie wolno wystawiać na działanie promieni słonecznych miejsc, które poddajemy laserowi.
Przebarwienia na twarzy - czy latem usuwać je laserem?
Jeżeli nieodpowiednio chronimy naszą cerę przed słońcem i nie stosujemy kremów z filtrem na naszej twarzy mogą pojawić się przebarwienia. Jeżeli piegi bardzo nam dokuczają, to czy możemy wybrać się na zabieg laserowego usuwania przebarwień? Tutaj również warto wstrzymać się z tą decyzją do jesieni i zimy, kiedy nasza twarz jest mniej narażona na nadmierną ekspozycję na słońce. Regularne stosowanie kremów z wysokim filtrem, co 2-3 godziny lub zakrywanie ciała ubraniami może nie uchronić nas całkowicie od promieni słońca. O zapomnienie łatwo szczególnie na wakacjach lub podczas jazdy samochodem, kiedy to możemy opalić się przez szybę auta. Chcąc wykonać zabiegi laserowe latem należy pamiętać, że aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do wszelkich zabiegów laserowych. Wykonywanie ich w miejscach, które eksponujemy na słońcu może doprowadzić do wielu niepożądanych skutków. Przed i po zabiegu laserowym nie możemy opalać się do 4 tygodni. Z uwagi na Twoje bezpieczeństwo należy tego bezwzględnie przestrzegać. W końcu chcemy poprawić swój wygląd, a nie przysporzyć sobie dodatkowych problemów skórnych, prawda?