Cellulit na udach to problem, który dotyka bardzo dużą część kobiet. Jest to niemal 90%! Z czego to wynika? Przede wszystkim ma na to wpływ zła dieta, brak aktywności fizycznej, zmiany hormonalne, genetyka i wysoki poziom tłuszczu w organizmie. Problemy z pomarańczową skórą zwykle pojawiają się na udach i pośladkach. Na szczęście istnieje kilka metod, dzięki którym możesz rozwiązać ten problem!
Dieta do walki z cellulitem na udach!
Odpowiednio zbilansowana dieta bogata w białka, zdrowe tłuszcze oraz pełnoziarniste produkty, pomoże Ci w walce z cellulitem. Często pojawia się on na skutek nagromadzonego tłuszczu lub toksyn (z niezdrowej diety), które zmniejszają elastyczność skóry i spowalniają krążenie.
Zmianę nawyków żywieniowych rozpocznij od rezygnacji z białej mąki, cukru i przetworzonej żywności. Zrezygnuj z kawy, coli, napojów energetycznych oraz soli, ponieważ zatrzymuje wodę w organizmie i powoduje obrzęki.
W walce z cellulitem wprowadź produkty, które pomagają pozbyć się nadmiaru płynów i toksyn w organizmie:
- produkty bogate w witaminy z grupy B - odpowiadają za przemianę materii. Znajdziesz je w kiełkach zbóż, jajach i wątróbce;
- produkty moczopędne: arbuz, pietruszka, seler, koper, żurawina, herbata zielona i czerwona, duże ilości wody;
- źródła nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej: orzechy, nasiona, tłuste ryby.
Aktywność fizyczna a cellulit na udach
Ćwiczenia fizyczne to niezbędny element walki z cellulitem. Codzienna aktywność nie tylko pozwala spalić tkankę tłuszczową i ujędrnić skórę. Poprawia również krążenie krwi i limfy, przyspiesza metabolizm.
Jeśli Twoim problemem jest cellulit na udach, skup się na ćwiczeniach na dolne partie ciała. Pomogą Ci:
- przysiady i półprzysiady
- bieganie
- pływanie
- aerobik
- jazda na rowerze
Pielęgnacja antycellulitowa
Czy obietnice producentów kosmetyków są prawdziwe? Czy kremy antycellulitowe faktycznie mogą usunąć pomarańczową skórkę? Nie do końca, ale jedno jest pewne - prawidłowa pielęgnacja jest niezbędnym uzupełnieniem diety i ćwiczeń. Wybierając kosmetyk antycellulitowy zwróć uwagę, aby zawierał składniki, które:
- stymulują proces lipolizy (rozpadu tłuszczu) - kofeina, karnityna, guarana, ekstrakt z głogu;
- wzmacniają ściany naczyń krwionośnych - wyciąg z arniki i kasztanowca, diosmina, witamina C, rutyna;
- poprawiają mikrokrążenie - miłorząb japoński, ekstrakt z bluszczu.
W pięlęgnacji skóry z cellulitem na udach nieodzownym rytuałem powinien być masaż, ponieważ poprawia krążenie, metabolizm komórkowy i przepływ limfy. Masaż antycellulitowy najlepiej wykonywać codziennie. Użyj do niego szorstkiej rękawicy lub specjalnej szczotki z gumowymi wypustkami. Wykonuj ruchy koliste w kierunku serca. Dodatkowo aby wzmocnić efekty masażu, stosuj natryski naprzemiennie ciepłą i zimną wodą.
Karboksyterapia - jak działa na cellulit na udach?
Karboksyterapia to niezastąpiony zabieg w walce z cellulitem na udach, który od lat cieszy się ogromną popularnością, osiągając wspaniałe rezultaty - potwierdzone klinicznie na poziomie 89%. Zabieg polega na wstrzykiwaniu medycznego dwutlenku węgla w miejsca, gdzie nagromadził się nadmiar tkanki tłuszczowej. Na skutek podania gazu komórki tłuszczowe rozpadają się i zostają naturalnie wydalone z organizmu. Ponadto dwutlenek węgla przyspiesza krążenie krwi i limfy, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.
Efekty serii zabiegów karboksyterapii to:
- usunięcie cellulitu - we wszystkich stadiach jego rozwoju
- ujędrnienie skóry
- wysmuklenie ud, pośladków, brzucha
- redukcja rozstępów
- poprawa struktury skóry
Seria powinna obejmować 6-10 zabiegów, ale pierwsze rezultaty są zauważalne już po dwóch. Jeśli od lat bezskutecznie walczysz z cellulitem, po zabiegach karboksyterapii zapomnisz czym on jest!
nawet po zabiegu w gabinecie warto się zaopatrzyć w krem do dalszej pielęgnacji, taki np z algami, kasztanowcem i dodatkowo kofeiną i guaraną na pobudzenie
Gdzie coś takiego można znaleźć? o.O
Można o tym gdzieś więcej poczytać?
poczytaj sobie ogólnie o tych substancjach w ogóle czy to na jakiś stronach albo na google scholar. sama zanim kupowalam lifting effekt to też wszystko czytałam bo jak mam kupić coś w ciemno to ja się tak nie bawię. inna sprawa że jeżeli o składniki chodzi to od siebie dodam jeszcze kwas askorbinowy, bluszcz i bylicę.
Podobno kwas hialuronowy, olej z orzechów laskowych i wyciąg z morszczynu pęcherzykowatego też jest dobry na cellulit. Wiadomo jak to ma działać na grudki?
olej z orzechów laskowych – ma działanie usprawniające pracę tkanki łącznej, odżywia, regeneruje, tonizuje skórę i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. kwas hialuronowy – wygładza i głęboko nawilża, przeciwdziałając utracie wody, sprzyja rozbijaniu komórek tkanki tłuszczowej Wyciąg z morszczynu pęcherzykowatego – działa silnie nawilżająco i antyoksydacyjnie, ochronnie, wiąże wodę, rewitalizuje, odżywia, regeneruje, zapobiega i wygładza zmarszczki, ujędrnia i uelastycznia skórę, poprawia mikrokrążenie krwi, przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. sama mam nolicell i taki zestaw składników i u mnie się sprawdza.
Jeżeli chodzi o ten produkt to gdzie go mozna znalezc?? Nie kojarze go.
Ostatnio kupiłam sobie karnet na siłownię, nie ćwiczę długo, jakiś miesiąc i waga leci w dół, a cellulit nie bardzo jakoś. To normalne, czy robię coś źle?